Najdłużej produkowany i największy samochód dostawczy niemieckiej marki został po raz pierwszy zaprezentowany w 1999 roku. Model został zaprojektowany przy współpracy z francuską marką Renault i od samego początku jego produkcja odbywa się w zakładach należących do francuskiego koncernu w Bastilly. Trzecia generacja modelu pojawiła się na rynku w 2010 roku i jest znacznie większa niż jej poprzednicy. Opel Movano jest bliźniaczym modelem Renault Master. Model oferowany jest zarówno w wersji dostawczej, jak i w wersji dużego, rodzinnego vana. Na rynku brytyjskim pojazd znany jest jako Vauxhall Movano.

Nowy Opel Movano

Opel Movano występuje w kilku wersjach osobowych i dostawczych oraz kilkunastu konwersjach. W 2014 roku auto przeszło kosmetyczny lifting, który odświeżył jego wizerunek. Zmodernizowana atrapa chłodnicy nadaje sylwetce dynamiczności. W pojeździe zmienione zostały także silniki oraz znacznie wzbogacono listę wyposażenia podstawowego. Pojawiły się m.in. szerokokątne lusterko likwidujące martwy punkt. Opel Movano występuje także z napędem 4x4.

Przestrzeń ładunkowa Movano

 

Opel Movano Kombi

Niezwykle wygodny model Opla oferuje w wersji wydłużonej przewóz nawet do 17 osób (Opel Movano Autobus). Opel Movano Kombi zabierze do 9 osób. Przestronna kabina oraz ergonomiczne rozwiązania pozwalają na długą jazdę bez niedogodności. Opel Movano Kombi oferuje niemałą przestrzeń bagażową nawet przy pełnym obłożeniu. Dodatkowo możliwość złożenia drugiego i trzeciego rzędu foteli może znacznie zwiększyć pole przeznaczone na przewóz rzeczy. Duża ilość schowków również jest niezwykle przydatna.

Opel Movano Furgon

Duży, sprawny model Opla dostępny jest w 3 wysokościach, 4 długościach oraz dopuszczalnej całkowitej masie pojazdu od 2 800 do 4 500 kg. Nowy Opel Movano Furgon może mieć do 17m3 pojemności ładunkowej oraz 2,1 ton ładowności. Kabina kierowcy została zaprojektowana z myślą o komforcie pracy kierowcy. Znalezienie wygodnej pozycji jest niezwykle proste, a jazda nie staje się męcząca nawet po spędzeniu kilku godzin za kółkiem. Największą zaletą kokpitu jest jego funkcjonalność. Liczne schowki pozwolą zmieścić niezbędne przybory i przedmioty.

Opel Movano systemy

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

W nowym Oplu Movano zastosowane zostały liczne innowacje oraz systemy, które podnoszą funkcjonalność pojazdu oraz bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i ładunku. Są to:

 • system automatycznego sterowania wycieraczkami i oświetleniem
 • układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu
 • układ stabilizacji toru jazdy ESP
 • tylne czujniki parkowania
 • system ABS z systemem wspomagania hamowania awaryjnego
 • system multimedialny Navi 80 IntelliLink
 • hak holowniczy

Opel Movano doskonale się sprawdzi także jako mobilne biuro.

Opel Movano wnętrze

Sprawdź już teraz
zabudowy fabryczne dla Nowego Opla Movano

Zabudowy

Jednostki napędowe Opla Movano

Opel Movano dostępny jest z następującymi wysokoprężnymi silnikami diesla:

 • 2.3 110KM Turbo 6-biegowy manual
 • 2.3 110KM Turbo Start/Stop 6-biegowy manual
 • 2.3 130KM BiTurbo 6-biegowy manual
 • 2.3 145KM BiTurbo Start/Stop 6-biegowy manual
 • 2.3 170KM BiTurbo Start/Stop 6-biegowy manual